Pozor, akce! Využijte akční slevu až -15%. Platí pouze do 30. 6. 2024. Poptat nyní

Časté dotazy

Obecné dotazy

Ano, vzorové zasklení najdete v sídle firmy Optimi s.r.o. na adrese Dubečská 74, P 10 a to kdykoli v pracovní době bez předchozí domluvy.

Standardně celý proces zabere cca 5 týdnů. V podzimních a zimních měsících to může trvat déle, dle našich výrobních kapacit.

Nejprve stačí zavolat na náš dispečink a domluvit zaměření lodžie. Následně technik na místě zaměří lodžii, spočítá cenu a pokud dojde k podpisu smlouvy (taktéž na místě), domluví se termín montáže. Samozřejmě je také možná předběžná kalkulace ceny, a to dle základních rozměrů lodžie nebo balkonu.

Každý jednotlivý komponent označen není. Pouze na prvním skle je samolepka s logem Optimi.

Objednání zasklení balkonu nebo lodžie

Stačí zavolat na náš dispečink a objednat zaměření lodžie. Další postup se domluví na místě s naším technikem.

Ano, postačí nás kontaktovat a připravit si základní rozměry lodžie nebo balkonu. Na základě takových údajů vám připravíme základní kalkulaci. Přesnou kalkulaci můžeme vyhotovit až po zaměření lodžie naším technikem.

Ano, předběžná kalkulace je zcela zdarma.

Ne, zaměření lodžie je zdarma.

Přesná cena zasklení se spočítá přímo na místě při zaměření lodžie. V případě předběžné (orientační) kalkulace např. prostřednictvím e-mailu počítejte s cca 1 – 2 dny – samozřejmě pokud jsou k dispozici alespoň nějaké základní parametry lodžie.

Takovou službu bohužel nenabízíme.

Množstevní slevu poskytujeme již od čtyř zasklení. Podmínkou pro množstevní slevu je současné zaměření, tzn. zaměření daného počtu lodžií při jednom výjezdu našeho technika.

Naši smluvní partneři jsou samostatné firmy se svojí nabídkou, cenovou politikou atd. Do jejich systému jim bohužel zasahovat nemůžeme. Slevu tak můžeme garantovat pouze tehdy, kdy kontaktujete přímo naši firmu Optimi, která provádí zasklení na území Prahy.

Pokud je zákazník z Prahy, může kontaktovat přímo nás. Pokud není, je lepší kontaktovat přímo našeho smluvního partnera v daném regionu.

Samozřejmě, v naší webové databázi najdete všechny naše smluvní partnery, kteří instalují zasklívací systém Optimi. Stačí si najít, který ze smluvních partnerů se nachází nejblíže místa realizace.

Naši technici jsou k dispozici pouze v pracovní dny, během víkendů a svátků zaměření ani montáže neprovádíme.

Zde záleží v jakém stavu se objednávka ve chvíli stornování nachází. Obecně platí, že pokud není uhrazena zálohová platba, nezadáváme příkaz k výrobě. Potom je storno jednoduché a bez poplatku. Ostatní případy je potřeba řešit individuálně.

Podmínky instalace zasklení

Ano, souhlas majitele objektu je potřeba vždy.

Bohužel, v Praze nejsou požadavky stavebních úřadů zcela jednotné. Záleží na městské části. Většinou již stavební povolení nevyžadují, ale je několik málo výjimek. Doporučuji se informovat na spádovém stavebním úřadě.

V případě, že místo realizace spadá do památkové zóny, tak ano.

Typy zasklení

Dá se říci, že ano, ale neplatí to plošně. Doporučuji nejprve konzultaci s naším technikem.

Specifickou vlastností zasklívacího systému Optimi je právě absence rámu, proto rámové zasklívání v nabídce nemáme.

V některých vhodných případech je možné provést zasklení terasy a vytvořit tak zimní zahradu, nicméně celkové zasklení zimních zahrad neprovádíme.

Mléčné či neprůhledné sklo používáme pouze k vyplnění zábradlí, přímo bezrámový systém Optimi je vždy pouze z čirého skla. Nicméně pro zvýšení soukromí můžete využít doplňkových vertikálních žaluzií.

Samotná montáž zasklení

Naši technici jsou k dispozicci pouze v pracovní dny, během víkendů a svátků zaměření ani montáže neprovádíme.

Používáme speciální montážní kotvy různých délek.

Pokud je to potřeba tak ano, ale pouze zároveň se zasklívacím systémem Optimi Kvadro – pouze zasklení zábradlí neprovádíme.

Vždy záleží na tom, o jaké zábradlí se jedná. Obecně, v případě potřeby, nabízíme několik typů výplní –  drátosklo, mléčné nebo čiré lepené sklo a v omezené míře také polykarbonát.

Zednické a podobné práce neprovádíme.

Údržba zasklení

Minimální. Doporučujeme cca jedenkrát ročně promazat pojezdová kolečka silikonovým olejem.

Systém nevyžaduje nějakou speciální, nebo pravidelnou odbornou údržbu. Pouze doporučujeme jedenkrát ročně promazat pojezdová kolečka silikonovým olejem.

V takovém případě by mohlo pomoci promazání silikonovým olejem, pokud bude ale vrzání přetrvávat, doporučujeme díl vyměnit. Tuto výměnu může provést náš servisní technik po předchozí domluvě.

Servisní práce

Samozřejmě, na náš výrobek poskytujeme záruční i pozáruční servis.

<Jednoduše nás kontaktujte – telefonicky, e-mailem, nebo prostřednictvím formuláře

Výjezd technika účtujeme paušální platbou 500 Kč.

Záleží na tom, co vše je nutno vyměnit, na celkovém stavu atd. Pokud jde pouze o nějakou drobnost, pohybuje se cena v řádu několika stokorun včetně dopravy. Rozsah nutné opravy doporučujeme vždy konzultovat s některým z našich techniků.

Každý jednotlivý komponent je nahraditelný. Postačí, když nás kontaktujete a buďto si náhradní díl objednáte a vyměníte sami, nebo si v případě větších oprav objednáte výjezd technika.

Ano, běžně. Nicméně doporučujeme pracovat s jistou časovou rezervou, pokud se jedná o demontování v širším měřítku – například při rekonstrukci domu – doporučujeme kontaktovat naši firmu s alespoň měsíčním předstihem, v případě jednotlivců pak stačí cca 1 – 2 týdny předem.

Nikoliv, servis poskytujeme pouze na náš bezrámový systém Optimi.

Vlastnosti systému Optimi

Standardně platí, že zasklení prodlouží užívací dobu lodžie od jara do podzimu. U vyloženě zimních měsíců záleží na tom, jak jsou mrazivé, slunečné atd. I v zimě při slunečných dnech může na lodžii být třeba 15 stupňů nad nulou.

Mezi jednotlivými skleněnými tabulemi jsou provětrávací 1 – 2 mm mezery. Je možno dokoupit čiré plastové těsnění, ale z hygienických důvodů jej nedoporučujeme.

V nabídce máme transparentní plastové těsnění mezi skla. Z hygienických důvodů jej ale nedoporučujeme. Provětrávací mezery mají svůj význam.

Vnitřní strana spodního vedení je opatřena okapničkou, která zachytává stékající kondenzát a tento je několika otvory odváděn na venkovní parapet.

Určitě ano. Tzv. index vzduchové neprůzvučnosti se zlepší o 6dB. V praxi je to rozdíl mezi zavřeným a otevřeným oknem.

Zasklení lodžie určitě bezpečnost zvýší, ale mřížím konkurovat nemůže. Přirovnal bych to ke standardnímu oplocení pozemku okolo domu.

Skleněné tabule jsou vyrobeny ze standardního, tepelně tvrzeného tabulového skla, bez jakýchkoli UV, či jiných vrstev. Opalování tedy není problém.

Máme v nabídce vertikální látkové žaluzie, které tento problém elegantně vyřeší.