Pozor, akce! Využijte akční slevu až -15%. Platí pouze do 31. 7. 2024. Poptat nyní

Jsme Optimi, jediný originál

Optimi, spol. s.r.o. je jediný licenční výrobce bezrámového systému zasklení balkonů a lodžií v ČR.

Firma Optimi spolupracuje s celou řadou řemeslníků a montážních firem. Každý projde školením, aby věděl, jak se systémem správně nakládat, jak ho namontovat a udržovat.

Počátky zasklení balkonů a lodžií

Počátky uvedení systému OPTIMI – zasklení lodžií na náš trh se datují od roku 1994, kdy byla práva na výrobu, obchodování, montáž a prodej zakoupena u finské firmy Lemminkainen, která systém na zasklení lodžie vyvinula a je vlastníkem světového patentu pro zasklení balkonů a lodžií.

Náš systém prošel za tu dobu řadou inovačních vylepšení, takže od původního finského systému se liší téměř ve všech součástkách kromě horního rozdvojeného vedení. Bližší informace podáme případným zájemcům osobně.

Ocenení GRAND PRIX 94´

Uvedení systému OPTIMI na trh u nás se setkalo s velkým zájmem a oblibou u obyvatel především panelových bytů a jiných bytů, které mají lodžii nebo balkon. A tento název systému OPTIMI se velice rychle vžil a začal používat pro sytém na zasklení balkonů a lodžií nejen u laické veřejnosti, ale i odborných pracovníků na stavebních úřadech.

A již v prvním roce uvedení na trh byla systému OPTIMI na zasklení lodžie a zasklení balkonů udělena první cena – GRAND PRIX na výstavě For Habitat 1994 v Praze.

Podívejte se na představení našeho zasklívacího systému na této výstavě.

Certifikáty o ocenení

Nelibé kopírování systému Optimi

Hned v začátcích, když byla firma Optimi uvedena na trh, se našel jeden podnikavý pán, Karel H. z Karlových Varů, kterého napadlo, že bude systém vyrábět sám. A tak se stalo, že po vyškolení naší firmou systém zkopíroval a začal trh zásobit jeho napodobeninami.

To se bohužel děje dodnes. Systém zasklení lodžie OPTIMI se stal natolik úspěšným, že některé firmy ve snaze přiživit se na tomto úspěchu je kopírují a tak se můžeme setkat s nabídkou systému různých jmen pochybného původu a kvality. Jsou to kopie ještě původního a dnes už zastaralého systému Optimi.

Firmy, které nabízí okopírované systémy, se často nebojí svůj padělek označovat jako „Optimi“. Obecně platí, že systémy využívající otáčení skel v konci zasklení pomocí výhybky na stropu lodžie, které nejsou označeny chráněnou známkou OPTIMI nebo OPTIMI KVADRO, nejsou originály.

Originály vyrábí, dodává a montuje firma OPTIMI spol.s.r.o. Praha.